Blog

Radość życia

Zacznij w miejscu, w którym jesteś.
Wykorzystaj to co masz. 
Zrób to co możesz zrobić startując z tego miejsca i posługując się dostępnymi środkami.
Zrób pierwszy krok, malutki.

Rozejrzyj się dookoła i zrób to co zwiększy twoją radość życia w tej właśnie chwili, tu i teraz, przy wykorzystaniu dostępnych środków . 

Nie myśl co zwiększyłoby twoją radość życia za rok lub gdybyś znalazł/a się w innym miejscu, pośród innych ludzi, w bardziej sprzyjających warunkach czy okolicznościach.
Skup się na tym co może zwiększyć twoją radość życia tu i teraz, przy wykorzystaniu dostępnych środków!
Zapewne będzie to coś niewielkiego, nie wymagającego wysiłku. Może zrobienie pysznej kawy lub wyłączenie komputera i poćwiczenie jogi? A może krótki spacer czy rozmowa przez telefon z kimś miłym? Może posłuchanie płyty z ulubioną muzyką lub wyłączenie radia, z którego akurat bombardują cię agresywnymi reklamami.  Może zamiast iść na jogę, siłownię czy basen tym razem potrzebujesz wykopać sobie dołek w pościeli, zwinąć się w kłębek i objąć swój ból współczującą troską.

Nie kombinuj za długo! Po prostu zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj czego TERAZ chce twoje ciało. Czego TERAZ chcesz Ty.
Tu i Teraz. Korzystając z dostępnych w tym momencie środków…
i zrób to! 

I tak postępuj cały rok, dzień po dniu, minuta po minucie, w warunkach sprzyjających i tych trudnych, w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku, wtedy gdy świeci słońce i gdy wiatr w oczy. 

Zapewniam Cię, że gdy będziesz wytrwała/y w swym poszukiwaniu, powoli odnajdziesz w sobie nowego człowieka, którego RADOŚĆ ŻYCIA nie opuszcza ani na chwilę. 

Powodzenia. Też jestem na tej drodze!

-alchapisze
Photo by Artem Bali on Unsplash

6
Udostępnij post